8.Новембар Дан просветних радника

Датум: 10. Novembar 2018 16:19 Категорија: Новости

8. новембар у Србији, обележава се као Дан просветних радника. Просветни радници Средње школе у Звечану, обележили свој празник на скроман и оригиналан начин.

Као дан просветних радника у Србији обележава се 8. новембар, односно Митровдан, дан рођења Вука Караџића. По Уједињеним нацијама светски Дан просветних радника је 5. октобар, и он се сваке године обележава широм света.

Идеја о дану наставника зачета је, како се најчешће наглашава, у Индији 1962, а пошто је 1994.године УНЕСКО препознао значај обележавања датума те врсте дан просветних радника прихваћен је широм света, у преко 100 земаља, али се дан обележавања разликује од земље до земље.

Отуда је у Србији као Дан просветних радника прихваћен Митровдан, за који се верује да је дан рођења Вука Караџића.

,,Нема добре школе, без добрих просветних радника..."
У то име, срећан нам празник, Дан просветних радника !