Републичко такмичење у баскету 3х3

Датум: 13. Maj 2019 22:27 Категорија: Достигнућа

9. маја 2019. године, одржано је републичко такмичење у баскету 3 на 3 у Београду. На такмичењу је учествовало укупно 8 екипа из целе Србије, међу њима и наша школа као једина пласирана са Косова и Метохије.

Нашу школу је представљала екипа у саставу ученика: Александар Павићевић, Владимир Јовановић, Никола Балдини и Василије Милосављевић.
Екипе су подељене жребом у две групе и играло се по систему свако са сваким из групе. У нашој групи играле су школе, Гимназија из Пожаревца, Гимназија из Новог Сада и Гимназија из Крушевца.
Поред максимално пожртвоване игре ученика, противник је ипак одиграо боље што је резултирало да се не пласирамо на даљи ток такмичења.

Професори физичког васпитања, Бојан Орловић и Родољуб Радовановић, који су били у пратњи ученика, су задовољни игром, истрајношћу и борбеношћу ученика наше школе.
Ученицима, који су представљали нашу школу, општину Звечан, Косово и Метохију честитамо на уложеном труду, захваљујемо се на учешћу и давању свог доприноса.

Нашим професорима желимо пуно успеха у будућем раду.

Какви су утисци и како се одвијала утакмица на Републичком такмичењу у баскету можете проверити на линку испод.