64. међународни београдски Сајам књига

Датум: 27. Oktobar 2019 00:45 Категорија: Новости

Данас, 25.10.2019. godine, су наставници и ученици наше школе у организацији С.О. Звечан, посетили 64. међународни Сајам књига у Београду, који је званично отворен у понедељак 20. октобра. Највећа светковина писане речи, трајаће до недеље 27. октобра.

Ова регионално највећа манифестација посвећена књизи, бави се промоцијом књижевног стваралаштва и образовања, културном разменом са иностранством и покретањем актуелних књижевних и друштвених питања.

Неформално познат као празник књиге, Сајам књига сваке године угости најзначајније домаће и бројне иностране писце и издаваче, који представљају своја стара издања и актуелну продукцију.

Важно обележје Сајма књига је богат пратећи програм. Кроз бројне промоције, презентације, предавања, округле столове и трибине, стручној и широкој публици учесници представљају низ тема важних за књижевност, издаваштво и културу.

,,Књига је најтиши и најпоузданији пријатељ; најприступачнији и најмудрији саветник и најстрпљивији учитељ.“ Чарлс Вилијам Елиот