Међународно квиз такмичење „Немањићи“

Датум: 09. Decembar 2019 03:02 Категорија: Достигнућа

Поводом 800. година самосталности СПЦ , фондација „Мир Божији“ је организовала међународно квиз такмичење „Немањићи“, најмасовнију манифестацију васпитно – едукативног карактра овог типа.

Укупно је учествовало 339 институција са својим тимовима.

Средњу школу из Звечана представљао је пун ентузијазма тим школе „Млади историчари“ – Данка Симовић, Тамара Радосављевић и Матија Миловић., на челу са координатором тима професором историје Сањом Марковић.

Такмичење
је одржано 03.  децембра 2019. године, у 10 часова, путем интернета. Ово је било прво елиминационо такмичење. Полуфинале и супер финале биће одржано почетком 2020. године у Београду, уз директан телевизијски пренос за српске просторе и дијаспору. Учествовале су екипе из Републике Србије, Републике Српске, региона, те српске дијаспоре из Европе, Америке, Аустралије, Канаде, Азије и Африке. Свим екипама желимо пуно успеха у даљем такмичењу!