Европска недеља кодирања 2020

Датум: 28. Oktobar 2020 02:02 Категорија: Достигнућа

Удружење наставника "Доситеј Обрадовић" из Београда сваке године организује Смотру истраживачких радова "Истраживањем до знања" за ученике основних и средњих школа.

Наша сарадња са овим удружењем веома се успешно одвија већ дужи низ година. Ове школске године имали смо велику част и задовољство да по одлуци жирија будемо проглашени за најбоље. Освојивши прво место ученици наше школе Симовић Кристина и Вучковић Лука још једном су показали да ни у тешким условима током пандемије није немогуће постизати успехе. Све активнисти везане за Смотру одвијале су се у оквиру секције "Млади историчари", уз подршку свог професора историје/ментора. Због настале ситуације са епидемијом вируса Ковид - 19, радови су групно рангирани. Радови су од 02.07.2020. године изложени у Педагошком музеју у Београду.
    Од стране Удружења прослеђено је уверење професору/ментору као доказ учешћа и постигнутих резултата, као и дар школској библиотеци од 7 стручних књига и то: група аутора, Четврта казивања о Светој Гори, Просвета,2005., Манастир Света Петка изворска, 2009., Синиша Мишић, Југоисточна Србија средњег века, Врање, 2002., Зборник радова ИНИС, Београд, 2010., Коста Николић, Срђан Цветковић, Срби и Албанци на КиМ у 20. веку, ИНИС, Београд, 2014., Мр Јован Вуксановић, Говорено и написано, Досије, Београд, 2001., Милан Мицић, Одисеја батањских Срба, Зрењанин, 2003.

Радови ученика су од 02.07.2020. изложени у Педагошком музеју у Београду!

Резултати Смотре истраживачких радова ИСТРАЖИВАЊЕМ ДО ЗНАЊА 2019/2020