Светски дан књиге и ауторских права

Датум: 23. April 2020 23:50 Категорија: Новости

СВЕТСКИ ДАН КЊИГЕ И АУТОРСКИХ ПРАВА

Данас се обележава светски Дан књиге и ауторских права, 23. априла сваке године, а одлука о томе донета је на Генералној конференцији Унеска у Паризу 1995. године.

Мере превенције, корона вирус

Датум: 11. Mart 2020 15:57 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Р.С издало је препоруке у функцији превенције ширења евентуалне инфекције Корона вируса (covid-19), које школе треба да примењују.

Национални дан књиге -28. Фебруар

Датум: 11. Mart 2020 15:44 Категорија: Новости

У Средњој школи у Звечану, 28. фебруара 2020. у школској библиотеци у сарадњи са библиотекарком школе, Мајом Вучковић Сталетовић,  проф. српској језика и књижевности, Јеленом Николић и ученицима  школе, обележен је Међународни дан књиге, под слоганом ,,Читајмо гласно".

Свети Сава, школска слава

Датум: 30. Januar 2020 16:13 Категорија: Новости

Свечаним програмом Средња школа у Звечану обележила је школску славу Савиндан, ломљењем славског колача уз жито и усклик нашем просветитељу.
Дан великог српског просветитеља и празник у коме се обележава живот и дело Светог Саве 27.jануара у Звечану је започео је звуцима црквених звона и литургијом у цркви Светог Ђорђа.

Светски дан борбе против сиде

Датум: 22. Decembar 2019 19:37 Категорија: Новости

Поводом обележавања 1. децембра, Светског дана борбе против сиде, специјалиста социјалне медицине, др. Татјана Милуновић, лекар у Дому здравља у Звечану, одржала је предавање за ученике старијих разреда, (трећег и четвртог) и упознала их са овом неизлечивом болешћу, изворима заразе, начинима преношења и мерама превенције.

Такмичења опште културе и информисаности Знам -Не знам

Датум: 28. Novembar 2019 15:35 Категорија: Новости

У амфитеатру Техничке школе "Михаило Петровић Алас" у Косовској Митровици, 20.11.2019. године, одржано је такмичење ученика средњих школа из Косовске Митровице и Звечана, на којем је учествовала и наша школа.

64. међународни београдски Сајам књига

Датум: 27. Oktobar 2019 00:45 Категорија: Новости

Данас, 25.10.2019. godine, су наставници и ученици наше школе у организацији С.О. Звечан, посетили 64. међународни Сајам књига у Београду, који је званично отворен у понедељак 20. октобра. Највећа светковина писане речи, трајаће до недеље 27. октобра.

Промоција школе

Датум: 24. Maj 2019 00:47 Категорија: Новости

Ове недеље обишли смо и дружили се са ученицима осмог разреда: О.Ш. ,,Бранко Радичевић" и О.Ш. ,,Свети Сава" у Косовској Митровици, О.Ш. ,,Вук Караџић у Звечану, О.Ш. ,,Бановић Страхиња" у Бањској и О.Ш. ,,Свети Сава" у Жеровници.

Окружно такмичење из Српског језика и језичке културе

Датум: 14. April 2019 11:15 Категорија: Новости

Јуче је у нашој школи, 13.04.2019 год. са почетком у 12.00 часова, одржано Окружно такмичење из Српског језика и језичке културе, где је Средња школа у Звечану била у улози школе домаћина.

21.Март светски дан особа са Дауновим синдромом

Датум: 21. Mart 2019 23:22 Категорија: Новости

Светски дан особа са Дауновим синдромом симболично се обележава 21. марта, јер је у основи овог генетског поремећаја присутност 3 хромозома уместо 2, на 21  хромозомском пару.